Noelia Fernández, del Club Tiro con Arco Les Franqueses y Adrià Martínez, del Club Balonmano Granollers, mejores deportistas de Les Franqueses

febrero 25 09:38 2018 Print This Article

Los vencedores de las principales categorías

Este viernes, cerca de 500 personas se dieron cita en la Nit de l’Esport de Les Franqueses. El Hotel Ciutat de Granollers fue el escenario de la noche de gala de los deportistas de las Franqueses, organizada por el Patronato Municipal de Deportes desde hace 22 años, con el objetivo de reconocer el esfuerzo a todos aquellos deportistas e instituciones comprometidas con el deporte y su fomento en el municipio. Noelia Fernández, del Club Tiro con Arco Les Franqueses y Adrià Martínez, del Club Balonmano Granollers, fueron los grandes vencedores de la velada al ser proclamados mejores deportistas amateurs del 2017.

Cada año, la Noche del Deporte se vincula a una causa solidaria. Este año, se ha hecho un sorteo solidario para recaudar dinero para la campaña Tots amb Aina. Aina es una niña de 7 años vecina de la Garriga que fue diagnosticada de leucemia el pasado mes de noviembre. El dinero recaudado del sorteo irán destinados al Instituto de Investigación del Cáncer Infantil del Vall d’Hebrón.

TODOS LOS GANADORES Y MENCIONADOS

Premis als millors esportistes

Amateur femení

Guanyadora: Noelia Fernandez  del Club Tir amb Arc Les Franqueses

Finalistes: Eva Martos del Club Atletisme Canovelles  i Aida Gonzalez de Twirling la Torreta

Amateur masculí

Guanyador: Adrià Martinez del Club Balonmano Granollers

Finalistes: Angel Galiano del Club Tir amb Arc Les Franqueses i Daniel Artero del Club Canicross Les Franqueses

Formació femení

Guanyadora: Laia Sanchez de la Secció de Badminton del PME

Finalistes: Ylenia Pavon del Club Patinatge Artistic Les Franqueses i Marta Mera del Club Balonmano Granollers

Formació masculí

Guanyador: Xavi Sevillano del Club Esportiu Karate Nokachi

Finalistes: Dani Navarro del Club Balonmano Granollers i Arnau Rodriguez del Club Tennis els Gorchs

Promoció femení

Guanyadora: Mireia Padros de la Unió Ciclista Les Franqueses

Finalistes: Joana Sarrate del Club Natació Granollers i Iria Esteban del Club Esportiu Karate Nokachi

Promoció masculí

Guanyador: Alejandro González del Club Natació Granollers

Finalistes: Joan Arnal del Club Tir amb Arc Les Franqueses i Joel Ibáñez del Club Atletisme Canovelles

Millor entrenador

Guanyador: Lluis Culi del Club Tir amb Arc Les Franqueses

Finalistes: Montse Marin i Agusti Nuñez del Club Esportiu Karate Nokachi i Aina Sánchez de la Secció del PME de Bàdminton

 

Premis a les gestes esportives  

A l’equip Sènior Masculí B del Club Bàsquet Les Franqueses

En reconeixement per l’ascens de categoria a 3a Catalana.

 

A l’equip Benjamí D del Club Futbol Les Franqueses

En reconeixement per la proclamació com a campió de la categoria 3a divisió catalana.

 

A l’equip Mitxa del Club Esportiu Karate Nokachi

En reconeixement a Besay Grediaga, Mikel Azor i Iria Esteban per assolir el Campionat de Catalunya de Kumite per equips i el Campionat d’Espanya de Kumite per equips.

 

A  l’equip Masculí A del Club Petanca Bellavista

En reconeixement per l’ascens de categoria a 1a divisió.

 

A l’equip Benjamí C del Club Esportiu Llerona

En reconeixement per l’ascens de categoria a 2a divisió catalana.

 

A l’equip Femení + 30 del Club Tennis els Gorchs

En reconeixement per la victòria del Campionat de la Lliga Femenina del Grup 2on de la Federació Catalana.

 

A l’equip Masculí del Sweetrade Bowling Club de Les Franqueses

En reconeixement per la victòria del Campionat de Lliga Catalana.

 

A l’equip Infantil Masculí del Club Tennis els Gorchs

En reconeixement per la victòria del Campionat de Catalunya per equips de la Federació Catalana.

 

A l’equip Prebenjamí de la Secció d’Handbol del PME i AEHLF

En reconeixement per la victòria del campionat la Lliga Comarcal.

 

A l’equip Sènior Masculí A del Club Bàsquet Les Franqueses

En reconeixement per l’ascens de categoria a 1a Catalana.

 

A l’equip Juvenil Masculí de l’Associació Esportiva d’Handbol les Franqueses

En reconeixement per haver assolit la classificació per la Fase Sector dels Campionats d’Espanya.

 

A la Secció de Bàdminton del Patronat Municipal d’Esports de les Franqueses

En reconeixement pels èxits assolits en les finals nacionals del JEEC.

 

A l’equip Sènior Femení de l’Associació Esportiva d’Handbol les Franqueses

En reconeixement per haver assolit el Campionat de Lliga de 1a Catalana i l’ascens a Lliga Catalana.

 

A l’equip Prebenjamí del Club Hoquei Les Franqueses

En reconeixement per haver assolit la classificació a la 2a fase del Campionat de Barcelona.

Premis als mèrits personals 

Al Javier Lain Muñoz del Club Futbol Bellavista-Milan

En reconeixement per la tasca i dedicació al Club Futbol Bellavista-Milán i al  foment del futbol a Les Franqueses.

 

Al Juan Antonio Galo Encinas del Club de Tir amb Arc Les Franqueses

En reconeixement per la tasca i dedicació al Club de Tir amb Arc Les Franqueses i al  foment del Tir amb Arc a les Franqueses.

 

A la Mª Angeles Carrasco Sola del Club Bàsquet Les Franqueses

En reconeixement per la tasca i dedicació al Club Bàsquet Les Franqueses i al  foment del Bàsquet a les Franqueses.

 

A l’Antoni Fernandez Galbany del Club Esportiu Llerona

En reconeixement per la tasca i dedicació al Club Esportiu Llerona i al  foment del Futbol Base i en especial al Futbol Femení a les Franqueses.

 

Al Rafel Rosario Duran de l’Associació Esportiva d’Handbol Les Franqueses

En reconeixement per la tasca i dedicació a l’Associació Esportiva Handbol Les Franqueses i al foment de l’handbol a les Franqueses.

 

A la Isabel Palacios Villalobos

En reconeixement per la seva difusió de l’Esport Local i la seva projecció en els mitjans de comunicació d’àmbit Nacional i Estatal.

 

A la Judith Berruezo i Aida Gonzalez del Club Twirling La Torreta

Enreconeixement pels mèrits personals i fites esportives assolides durant la temporada 2016-17 a nivell Nacional i Europeu.

 

Al Miguel Angel Reolid Navalon de l’Associació Esportiva d’Handbol Les Franqueses

En reconeixement per la tasca i dedicació a l’Associació Esportiva Handbol Les Franqueses i al foment de l’handbol a les Franqueses.

 

A l’Antonio Vázquez Jiménez del Club d’Atletisme A4elkm

En reconeixement per la seva tasca i dedicació al Club d’Atletisme A4elkm i al  foment de l’Atletisme a les Franqueses.

 

Al Pedro T. Perez Zarzosa

En reconeixement a la seva trajectòria esportiva i en especial als èxits assolits com a Seleccionador Català Juvenil Masculí d’Handbol.

 

A l’Entitat Associació Esportiva Ramassà 

En reconeixement a la seva trajectòria per l’impuls de projectes internacionals esportius i solidaris i per la seva representació com equip ambaixador de les Nacions Unides.

 

A l’Entitat Unió Ciclista Les Franqueses

En reconeixement al 10è aniversari de l’Entitat  i al foment del Ciclisme a les Franqueses.

 

Reconeixement a patrocinadors i col·laboradors

A l’empresa KH-7 Lloreda

En reconeixement al suport i patrocini de l’esport a les Franqueses del Vallès.

A l’empresa Vivace Logística

En reconeixement al suport i patrocini de l’esport a les Franqueses del Vallès.

A l’empresa Electrocamps Instal·lacions SL

En reconeixement al suport i patrocini de l’esport a les Franqueses del Vallès.

 

  Article "tagged" as:
  Categories: