Antonio López y Sònia Bocanegra, del Club Atlètic Mollet, ganadores de la Nit de l’Esport

febrero 01 12:11 2016 Print This Article
Los ganadores de la XXIII Nit de l'Esport de Mollet

Los ganadores de la XXIII Nit de l’Esport de Mollet

Mollet del Vallès ha reconocido un año más a sus mejores deportistas con una gala celebrada el pasado viernes 29 de enero en el Teatro Can Gomà. y con este año ya son 23 las ediciones de la Nit de l’Esport de Mollet
El acto de reconocimiento de los mejores deportistas del 2015 contó con la presencia del alcalde de Mollet y responsable de Deportes, Josep Monràs, el Director del Consell Català de l’Esport, Gerard Figueras, el diputado de Deportes de la Diputación Barcelona, Josep Salom, el presidente de la Unió de Consells Esportius de Catalunya, Jaume Domingo, el presidente de la Federació Catalana de Gimnastica, Xavier March y el presidente de la Federación Española de Gimnasia, Jesús Carballo.
Precisamente, Jesús Carballo, que se desplazó expresamente desde Madrid acompañado de la gimnasta Lidia Redondo para recoger el Premio Internacional, dijo mostrarse sorprendido por el nivel, tanto cualitativo como cuantitativo, del deporte en Mollet.

Los ganadores de la noche fueron en las diferentes categorías:

Antonio López y Sònia Bocanegra, mejores deportistas masculino y femenino

Antonio López y Sònia Bocanegra, mejores deportistas masculino y femenino

Millor esportista masculí

Antonio Lopez Segura (Club Atlètic Mollet)

Millor esportista femenina

Sonia Bocanegra Gil (Club Atlètic Mollet)

Millor promesa masculí

Jordi Garcia Garcia (Club Tenis Mollet)

Millor promesa femenina

Laura Vallet Feijo  (Club Shorinryu Karate Goshindo i Hip Hop)

Millor Equip absolut  

Equip Júnior del Club Ciclista Mollet

Millor equip de base

Equip PreInfantil 1 Femení (Club Esportiu Escola Sant Gervasi)

Millor Club o entitat esportiva

Club Patinatge Artístic Mollet

Millor entrenador/a

Alicia Romero Lopez (Club Patinatge Artístic Mollet)

Millor Escola

Institut Mollet

Millor patrocinador esportiu

Recambios Gaudí

Premi a l’esportivitat dels Jocs Escolars

L’Escola del Bosc

Premi als valors esportius

L’Institut Gallecs

Premi Especial

Alexia Putellas (nomenada per la Federació Catalana de Futbol millor futbolista de la temporada 2014 – 2015)

Premi Internacional

Selecció Espanyola de Gimnàstica Rítmica (bronze al Mundial d’Suttgart 2015)

Mencions Especials

Joan Sabaté Gallart (Mollet Hoquei Club)

Joaquín Villanueva Bravo (Col·legis Nous i Institut Mollet)

Joan Mayolas Folguera, (Club Ciclista Plana Lladó)

Club Ciclista Mollet

Ruben Viciana i Eva Moya (Club de Ball Esportiu Dandi)

 


  Article "tagged" as:
  Categories: